facebook
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Florystyka — studia podyplomowe
Uroczysta gala, wieńcząca VI edycję Studiów Podyplomowych Florystyka

"Bonarka w kwiatach"
11 września 2015 roku w centrum handlowym Bonarka odbył się egzamin dyplomowy słuchaczy VI edycji Studiów Podyplomowych Florystyka w Krakowie. Każda z dwunastu zdających egzamin wykonała:
— bukiet ślubny,
— bukiet wiązany do ręki oraz
— pracę główną, zatytułowaną w tym roku "zamyśleni".

Jak można było oczekiwać, interpretacje tematu były przeróżne i zawsze wyjątkowe, a użyty materiał roślinny, który studentki Studiów Podyplomowych Florystyka przywiozły do Bonarki przeszedł najśmielsze oczekiwania. To kolejna lekcja botaniki, kwiaciarstwa i florystyki dla mieszkańców Krakowa i osób zwiedzających wystawę.

Wszystkie wykonane prace oceniono. Komisja egzaminacyjna w składzie: Mariola Miklaszewska, Anna Nizińska i przewodniczący zespołu sędziowskiego dr Piotra Salachna wieczorem, podczas uroczystej gali ogłosiła werdykt końcowy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła Ilona Wróbel-Chomicz, drugie Sylwia Solińska, trzecie Agnieszka Pakuła. Laureatki podzieliły między sobą pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Najlepszy bukiet ślubny według zespołu sędziowskiego wykonała Sylwia Solińska, najlepszy bukiet wiązany Agnieszka Pakuła, a najlepszą pracę główną Ilona Wróbel Chomicz.

Tytuł FLORYSTY otrzymały wszystkie absolwentki Studiów Podyplomowych Florystyka, które przystąpiły do egzaminu: Ilona Wróbel-Chomicz, Sylwia Solińska, Agnieszka Pakuła, Anna Kusy, Katarzyna Wróbel, Katarzyna Witecka, Ewelina Biernat, Marzena Sachanowicz, Monika Reizer, Irmina Śledź, Alicja Bednarczyk i Ewa Milewska.

W tym dniu odbył się również egzamin czeladniczy. Studentki Studiów Podyplomowych Florystyka w Krakowie uzyskały dodatkowy dokument potwierdzający kwalifikacje, uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Absolwentki VI edycji Studiów Podyplomowych Florystyka
Uroczysta gala, wieńcząca VI edycję Studiów Podyplomowych Florystyka

Podczas wieczornej uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego, prof. dr hab. Włodzimierz Sady, który gratulował, wręczał dyplomy i cieszył się z nami. Dziękujemy Panie Rektorze.

Na koniec zaśpiewaliśmy tradycyjne sto lat Profesorowi Pindelowi, który w tym dniu obchodził urodziny. Studentki Studiów Podyplomowych Florystyka dołączyły do grona osób, które już wiedzą, że znakomitych wykładów prowadzonych przez profesora nie da sie zapomnieć.

Wszystkim przemiłym gościom, którzy przyjęli zaproszenie bardzo, bardzo dziękuję za obecność. Dziekanowi Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa prof. dr hab. Stanisławowi Mazurowi dziękuje za ufundowanie głównej nagrody dla zwycięzcy w formie bonu o wartości 1000 zł, do wykorzystania na warsztatach florystycznych organizowanych przez firmę "Prestige". Dziękuję menagerom Bonarka CC za wypożyczenie przestrzeni publicznej do naszych działań, i za trwającą od 6 lat współpracę.

NA KONIEC DZIĘKUJĘ WAM KOCHANE DZIEWCZYNY, za całoroczny trud, ciężką pracę, wysiłek ostatnich tygodni, poskromione nerwy, za przepiękne prace, wszystkie wspaniałe, pełne Was i Waszego zaangażowania, wszystkie docenione przez publiczność, która z zachwytem podziwiała kompozycje.

Dziękuje za Waszą obecność na naszym Uniwersytecie i za wspaniałą atmosferę, z której przez cały rok mogłam i ja korzystać.

Gratuluję Wam i życzę sukcesów.

Dr hab. Bożena Pawłowska — kierownik studiów

Kalendarium
podyplomowe kraków florystyka
23 kwietnia 2018   

Siódmy zjazd
Siódmy zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
19 marca 2018   

Szósty zjazd
Szósty zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
5 lutego 2018   

Piąty zjazd
Piąty zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
15 stycznia 2018   

Czwarty zjazd
Czwarty zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
17 grudnia 2017   

Trzeci zjazd
Trzeci zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
Florystyka Studia Podyplomowe są na FacebookuStudia Podyplomowe Florystyka są na Facebooku