facebook
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Florystyka — studia podyplomowe
Uroczysta gala, wieńcząca V edycję Studiów Podyplomowych Florystyka

W centrum handlowym Bonarka, 5 września 2014 roku, wieczorową porą, uroczysta jubileuszowa gala zakończyła piątą edycję Studiów Podyplomowych Florystyka. Od rana odbywał się tutaj egzamin praktyczny, a każdy ze studentów wykonał bukiet ślubny, bukiet wiązany do ręki oraz pracę główną, zatytułowaną w tym roku "Zaczarowani". Interpretacje tematu były bardzo różnorodne, wyjątkowe i niekiedy zupełnie nieoczekiwane. Autorzy kompozycji wykorzystali ciekawe techniki i nowatorskie rozwiązania, a dopełnieniem wszystkiego były te najważniejsze elementy — czyli rośliny, gatunki i odmiany pochodzące (dosłownie) z całego świata. To była prawdziwa lekcja botaniki i roślinoznawstwa oprócz oczywiście florystyki w pełnym tego słowa znaczeniu.

Komisja egzaminacyjna w składzie Mariola Miklaszewska, Karolina Ładyżyńska-Skrzypek i przewo- dniczący zespołu sędziowskiego dr Piotra Salachna dokonała oceny prac i wydała werdykt końcowy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła Magda Podskarbi, drugie Andrzej Klęsk, trzecie Ewa Pamuła. Tytuł FLORYSTY otrzymali także pozostali absolwenci, którzy przystąpili do egzaminu: Ewa Drygaś-Buła, Elżbieta Jabłońska, Dominika Gołąbek, Ewa Ćwiąkała, Ilona Kurilenko, Kasia Leszczyńska, Kasia Miszke, Aldona Kuter, Marysia Tobor-Jania, Jolanta Napierska, Klaudia Pacławska, Aleksandra Zalewska i Jola Ciesielska. Najlepszy bukiet ślubny i najlepszą prace główną wykonała Magda Podskarbi, a najlepszy bukiet do ręki Andrzej Klęsk.

Podczas wieczornej uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością dziekan Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa prof. dr hab. inż. Stanisław Mazur, który osobiście wręczał dyplomy i gratulował absolwentom. Dziekan ufundował też główną nagrodę dla zwycięzcy, bon wartości 1000 zł, do wykorzystania na warsztatach organizowanych przez firmę Prestige. Pozostałe nagrody ufundowali: firma AnkaDOM, Śląskie Centrum Kształcenia Florystycznego oraz firma Oasis, której przedstawicielka Lena Stryjska osobiście nagrody wręczyła.

Absolwenci V edycji Studiów Podyplomowych Florystyka
Uroczysta gala, wieńcząca V edycję Studiów Podyplomowych Florystyka

W tym dniu zorganizowaliśmy także egzamin czeladniczy. Dzięki temu nasi floryści zyskali dodatkowy dokument potwierdzający ich kwalifikacje, uznawany we wszystkich krajach UE. Dziękuję menagerom Bonarka CC za wypożyczenie przestrzeni publicznej do naszych działań, dziękuje sponsorom, dziękuję sędziom, dziękuję wszystkim licznie przybyłym gościom, którzy cieszyli się sukcesem naszych studentów, a wcześniej ich wspierali. Bardzo dziękuję Marioli Miklaszewskiej za poegzaminacyjne omówienie prac, to była piękna podsumowująca lekcja florystyki. Najgoręcej dziękuję studentom, za ogromny całoroczny trud, kulminacyjny wysiłek, opanowane (różnymi sposobami) nerwy, za prace na wysokim poziomie, wszystkie piękne, jeśli nawet niżej ocenione przez sędziów doceniane przez publiczność, co można było dostrzec podczas trwającej dwa dni wystawy.

Na koniec chcę wspomnieć o niezwykłej atmosferze panującej w grupie, od początku, kiedy się poznali i stale, zawiązały się znajomości i przyjaźnie, widać jak się lubicie i pomagacie sobie nawzajem, nawet w tak stresującym i trudnym momencie jak egzamin. Za to szczególne dla Was uznanie.

Gratuluję Wam i życzę sukcesów.

Dr hab. Bożena Pawłowska — kierownik studiów

Kalendarium
podyplomowe kraków florystyka
23 kwietnia 2018   

Siódmy zjazd
Siódmy zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
19 marca 2018   

Szósty zjazd
Szósty zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
5 lutego 2018   

Piąty zjazd
Piąty zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
15 stycznia 2018   

Czwarty zjazd
Czwarty zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
17 grudnia 2017   

Trzeci zjazd
Trzeci zjazd, IX edycja — Studia Podyplomowe Florystyka... [więcej >>]
Florystyka Studia Podyplomowe są na FacebookuStudia Podyplomowe Florystyka są na Facebooku